Ndërlidhjet

BAGDAD


Ish-ushtarët irakianë kanë protestuar gjatë ditës në Bagdad dhe Basra duke kërkuar rrogat e papaguara.
Protesta filloi derisa qindra irakianë prisnin pagesat dhe rreth 60 prej tyre ishin të armatosur.
Ndërkohë incidentet kanë vazhduar dhe gjatë 24 orëve të fundit në pjesë të ndryshme të Irakut.
XS
SM
MD
LG