Ndërlidhjet

MOSKË


Kandidati pro-moskovit për kryetar të Çeçenisë, Ahmad Kadyrov, ka fituar vota të mjaftueshme për të siguruar fitore në zgjedhjet e djeshme presidenciale, ka thënë një zyrtar i Komisionit zgjedhor. Shumë vëzhgues ndërkombëtar dhe grupe për të drejta të njeriut këto zgjedhje i kanë përshkruar si farsë për shkak se tre rivalët serioz të Kadirovit ishin tërhequr nga zgjedhjet…Këshilli i Evropës dhe OSBE-ja kanë refuzuar të dërgojnë vëzhgues në këto zgjedhje.
XS
SM
MD
LG