Ndërlidhjet

STOKHOLM


Paul Lauterbur nga Shtetet e Bashkuara dhe Peter Mansfield nga Britania janë fituesit e Çmimit Nobël për mjekësi.
Në komunikatën e Institutit suedez thuhet se zbulimet e tyre e kanë çuar në zhvillimin e rezonancës magnetike, e cila "paraqet zbulim të madh në diagnostifikimin dhe kërkimet në mjekësi".
XS
SM
MD
LG