Ndërlidhjet

POMPEJ, ITALI


Duke folur sot para afro 30 mijë besimtarëve, papa Gjon Pali i dytë tha se "dëshiron që ky pelegrinazh ta ketë kuptimin e lutjes për paqe". Ai iu falënderua besimtarëve duke thënë që "të luten për të në këtë vend të shenjtë, sot dhe gjithmonë". Papa 83 vjçar lëngon nga sëmundja e parkinsonit.
XS
SM
MD
LG