Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli po dërgon trupa shtesë në Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës, nga droja e sulmeve të reja vetëvrasëse.
Ministri i Mbrojtjes Shaul Mofaz ka urdhëruar forcimin e pozicioneve mbrojtëse dhe i ka shtuar kufizimet për qarkullimin e palestinezëve.
Mofaz tha se Izraeli nuk dëshiron ta shkallëzojë gjendjen me Sirinë.
XS
SM
MD
LG