Ndërlidhjet

NJU DELHI


India, Izraeli dhe Rusia kanë nënshkruar marrëveshje për furnizimin e Indisë me tre sisteme radarësh të llojit PHALCON në vlerë prej 1 miliardë dollarë.
Rivali bërthamor i Indisë Pakistani, paralajmëroi se sistemi mund ta prishë baraspeshën e fuqive në Azinë jugore.
XS
SM
MD
LG