Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ne jemi të gatshëm të marrim pjesë në takimin e 14 tetorit në Vjenë, dhe atje do të jemi në kohën e caktuar dhe në vendin e caktuar, tha kryeministri i Serbisë Zoran Zhivkoviq.
Lidhur me pjesëmarrjen e palës kosovare, kryeministri i Serbisë tha.
"A do të jenë ata atje apo jo, nuk varet nga delegacioni i shqiptarëve të Kosovës, por nga dikush tjetër. Prandaj jam i sigurtë se, të tjerët do t'i çojnë kosovarët në ato bisedime", tha Zhivkoviq në një prononcim për "Evropën e Lirë".
XS
SM
MD
LG