Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Poëell, i vazhdon përpjekjet për të siguruar mbështetjen e nevojshme të Kombeve të Bashkuara, për projekt-rezolutën e re amerikane rreth Irakut.
Poëell ka biseduar me kreun e Organizatës Botërore Kofi Anan, por ky i fundit ka përsëritur se projekti i ri u jep shumë pak pushtet Kombeve të Bashkuara. Të njëtin mendim ndajnë dhe Rusia, Gjermania, Kina dhe Franca.
XS
SM
MD
LG