Ndërlidhjet

KAIRO


Ish ministri izraelit Joshi Belin dhe ai palestinez Jaser Abed Rabo kanë zhvilluar sot bisedime në Kajro me këshilltarin e lartë presidencial të Egjiptit, Osama al-Baz, për mundësinë e një plani alternativ të paqes. Dy ish ministrat ishin në përbërje të një grupi që gjatë fundjavës së kaluar u taku në Jordani për ta hartuar një marrëveshje paqësore, që ata planifikojnë ta nënshkruajnë brenda dy javësh në Zvicër.
XS
SM
MD
LG