Ndërlidhjet

PUTRAXHAJA, MALAJZI


I dërguari palestinez në Organizatën e Konferencës islamike, Farouk Kaddoumi u ka thënë sot reporterëve se autoriteti palestinez nuk do të involvohet në një marrëveshje jozyrtare paqësore, në të cilën nuk përfshihet qeveria e Izraelit. Këto komente u bën lidhur me një propozim të dy ish ministrave izraelit dhe palestinez, Yossi Beilin dhe Yasser Abed Rabbo. Ky propozim ishte kritikuar dje nga anëtarët e qeverisë së Izraelit.
XS
SM
MD
LG