Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Të paktën 4 persona janë vrarë dhe 5 janë lënduar nga shpërthimi i një kamioni në provincën lindore të Afganistanit Kunar.
Zyrtarët i akuzuan luftëtarët talibanë dhe të al-Kaidës për sulmin.
Më parë, luftëtarë të dyshuar talibanë e sulmuan një bazë të forcave të koalicionit në Afganistanin lindor.
Sulmet në bazën Sara Bagh, ku janë vendosur ushtarë amerikanë dhe afganë, janë përshkruar si "të rënda".
XS
SM
MD
LG