Ndërlidhjet

BUKURESHT


Pesë fëmijë rumunë kanë vdekur duke u mbytur nga tymi, kur zjarri i një qiriu në dhomën e tyre e kishte përfshirë gjithë shtëpinë.
Fëmijët ishin të moshës prej 3 deri 10 vjeç.
Zyrtarët rumunë thanë se gjatë këtij viti, nga zjarret e shtëpive kanë vdekur 25 dhe janë lënduar rëndë 33 fëmijë.
XS
SM
MD
LG