Ndërlidhjet

PRISHTINË


Do të kërkojmë përkrahje nga qeveria britanike për ta bërë më efikase qeverinë e Kosovës, tha kryeministri i Kosovës Bajram Rexhepi, para nisjes për në Britaninë e Madhe, ku do të qëndrojë në një vizitë dyditore me ftesë të Ministrisë së jashtme britanike.
Ditën e parë të vizitës zyrtare, kryeministri Bajram Rexhepi, do të ketë një takim të veçantë me sekretarin e jashtëm Jack Straw dhe sekretarin e shtetit për Evropën Dens McShane.
XS
SM
MD
LG