Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shërbimi Qendror i Inteligjencës CIA tha se analizat teknike kanë provuar se zëri në audio shiritin e trasnmetuar të shtunën "ka gjasa të jetë" zëri i liderit të Al-Kaidës Osama bin Ladenit.
Zëdhënësi i CIA-s ka thënë se incizimi me gjasë është bërë në 6 muajt e fundit.
Televizioni arab Al-Jazeera të shtunën transmetoi dy audio incizime, në të cilin zëri që pretendohej se është i bin Ladenit, bënte thirrje për sulme brenda dhe jashtë Shteteve të Bashkuara, si dhe kundër aleatëve të tyre në Irak.
XS
SM
MD
LG