Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli do vazhdojë të ndërtojë murin e sigurisë në Bregun Perëndimor, pavarësisht rezolutës së miratuar mbrëmë nga Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara.
Zëdhënësi i ministrisë së jashtme izraelite, Daniel Taub, e vlerësoi rezolutën si armiqësore dhe të njëanshme.
"Palestinezët e dinë se e vetmja rrugë përpara është që ata të ndërprersin terrorizmin dhe të fillojnë negociatat, ashtu si kërkohet në planin e paqes.
XS
SM
MD
LG