Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka raportuar për vrasjen e një ushtari amerikan dhe plagosjen e dy të tjerëve nga një shpërthim që kishte goditur konvojin e tyre afër vendit Baquba, në veri të Bagdadit. Sot zyrtarë amerikanë kanë thënë se nga pasojat e shpërthimit të një bombe në afërsi të naftësjellësit në Irakun verior kanë vdekur dy policë irakianë dhe 10 të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG