Ndërlidhjet

FILIPINE


Presidentja e Manilës tha se grupi militant Jemaah Islamiyah e paraqet kërcënimin numër 1 për vendin.
Gloria Arroyo tha se grupi, që është i ndërlidhur me rrjetin terrorist të Al-Kaidës, i ka kapërcyer kufijtë e një grupi kryengritës, dhe tani është bërë brengë e forcave të armatosura.
XS
SM
MD
LG