Ndërlidhjet

KABUL


Parlamenti i Gjermanisë votoi për vendosjen e trupave gjermane jashtë kryeqytetit të Afganistanit, Kabul.
Rreth 400 trupa do të vendosen në Kunduz, në veri të vendit, dhe do të angazhohen në çështjet e sigurisë dhe rindërtimit.
Ndërkohë, presidenti afgan Hamid Kharzai sot shpalli fillimin e fushatës kombëtare për çarmatimin e rreth 100 mijë ushtarëve.
XS
SM
MD
LG