Ndërlidhjet

MOSKË


Disa qindra njerëz janë mbledhur sot në një ceremoni përkujtimore në përpara teatrit të Moskës, ku një vit më parë rreth 800 njerëz u morrën peng nga militantët cecenë.
Si pasojë e ndërhyrjes së forcave ruse me gaz 129 pengje vdiqën si dhe 40 pengmarrësit cecenë.
XS
SM
MD
LG