Ndërlidhjet

LOS ANGJELES


Katër persona kanë vdekur e së paku 220 shtëpi janë shkatërruar nga një varg zjarresh masive që ende po vazhdojnë në Kaliforninë jugore. Zyrtarët thonë se kësaj stuhie të zjarrit nuk po i shihet fundi. Autoritetet kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme në rethet Ventura dhe në San Bernardino.
XS
SM
MD
LG