Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Kroacisë Stjepan Mesiq dhe presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu i vlerësuan si "të shkëlqyeshme" marrëdhëniet bilaterale dhe ranë dakord që ta rritin bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve.
Mesiq arriti sot në Tiranë për vizitë zyrtare dy ditëshe.
XS
SM
MD
LG