Ndërlidhjet

BEJRUT


Luftëtarët e Hezbollahut sot i gjuajtën me mortaja tre postblloqet ushtarake izraelite në rajonin e kontestuar Sheba, për të cilin pretendojnë Izraeli dhe Libani.
Burimet libaneze të sigurisë thanë se sulmi ishte nxitur nga operacionet e shkallës së gjerë të Izraelit në rajon.
XS
SM
MD
LG