Ndërlidhjet

BERLIN


Qeveria gjermane tha se rreth 30 mijë ekstremistë islamikë janë të vendosur në Gjermani.
Derisa qeveria vëren se shumica e 3 milionë myslimanëve në Gjermani nuk kanë lidhje me ekstremizmin, ajo thotë se Gjermania nuk do të tolerojë që radikalët ta minojnë kushtetutën dhe të ndërmarrin aksione kriminale.
XS
SM
MD
LG