Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Zjarret që kanë përfshirë shtetin e Kalifornisë vazhdojnë të jenë jashtë kontrollit. Zjarrëfikësit tani po përpiqen të shpëtojnë qyteza të tëra, që tashmë rrezikohen nga zjarri.
Zjarri deri tani ka shkaktuar vdekjen e së paku 20 njerëzve, ka shkatërruar mbi 26 mijë shtëpi dhe ka djegur rreth 250 mijë hektarë tokë.
XS
SM
MD
LG