Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi nesër dhe pasnesër do të marrë pjesë në një takim me krytearin e Shqipërisë, Alfred Moisiu dhe me atë të Maqedonisë, Boris Trajkovski. Ky takim organizohet nga presidenca e Maqedonisë, në Ohër dhe në Poradec, është bërë e ditur sot nga zyra e kryeministrit në Prishtinë. Në kumtesë mëtutje thuhet se do të bisedohet për forcimin e marrëdhënieve në rajon.
XS
SM
MD
LG