Ndërlidhjet

TIRANË


Ish presidenti i Shqipërisë, Rexhep Meidani ka thënë sot se nëse ia del të fitoj kundër kryeministrit Fatos Nano, për ta udhëhequr Partinë Socialiste, ai do të synonte unitetitn e fraksioneve në këtë parti dhe konsolidimin e së majtës në Shqipëri. Duket se Rexhep Meidani në kongresin e dhjetorit do të përkrahet nga grupi që ushëhiqet nga ish kryeministri, Ilir Meta. Burime në Tiranë kanë thënë se Rexhep Meidani po synon rikrijimin e koalicionit të së majtës "Aleanca për shtetit".
XS
SM
MD
LG