Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shpallja e pavarësisë së Kosovës do të thoshte ndryshim i kufinjve, dhe kjo do të shkaktonte të ashtuquajturin "efekt të dominos", ka deklaruar zëvendës kryeministri i Serbisë Nebojsha Çoviq.
Nuk mundet demokratëve shqiptarë të Kosovës t'ua jepni të drejtën të ndahen nga Serbia demokratike, kurse këtë të drejtë t'ua mohoni demokratëve serbë në Bosnjen demokratike", ka thënë Çoviq në një prononcim për Evropën e Lirë.
XS
SM
MD
LG