Ndërlidhjet

BAGDAT


Së paku 4 civilë irakianë janë vrarë gjatë ditës, si pasojë e incidenteve të dhunshme.
2 prej tyre u vranë dhe 6 të tjerë u plgosën gjatë sulmeve në qytetin e Kirkukut.
Ndërsa në Falluxha gjatë një shkëmbim zjarri mes trupave amerikane dhe guerrilëve u vra dhe një djalë 11 vjecar.
Në orët e para të ditës së sotme, 16 ushtarë amerikanë të plagosur gjatë ditës së djeshme në Irak kanë mbërritur në spitalin ushtarak në Ramshtein Gjermani.
XS
SM
MD
LG