Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i shtetit Colin Powell e ka mirëpritur marrëveshjen paqësore jozyrtare për Lindjen e Mesme, të hartuar nga ish politikanë dhe personalitete publike izraelite dhe palestineze.
Përmes një letre, Powell i përgëzoi arkitektët e nismës së quajtur "Marrëveshja e Gjenevës" për përpjekjet e tyre që ta mbajnë gjallë shpresën për paqe ndërmjet izraelitëve dhe palestinezëve.
Marrëveshjen jozyrtare, qeveria izraelite e ka hedhur poshtë.
XS
SM
MD
LG