Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zëvendës kryeministri i Serbisë Nebojsha Çoviq ka thënë se për shkaqe të sigurisë nuk ka udhëtuar në Prishtinë në takimin me shefin e UNMIK-ut Hari Holkerin.
"Neve na ka ardhur informata se në Prishtinë përgatitet një incident dhe sulm i caktuar. As unë e as Holkeri nuk deshëm të provojmë nëse kjo është e vërtetë apo jo", ka thënë Çoviq, duke shtuar se me Holkerin ka biseduar me telefon.
Një zëdhënës i adminstratës ndërkombëtare ka deklaruar se UNMIK-u nuk ka patur njohuri për shqetësimet e Çoviqit.
XS
SM
MD
LG