Ndërlidhjet

HAGË


Qindra ithtarë të ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq protestuan në qendër të Hagës duke kërkuar lirimin e Millosheviqit dhe shpërndarjen e Tribunalit.
Protestat me moton "Nuk do të lejojmë që NATO-ja të na e shkruajë historinë", i organizuan Komiteti Ndërkombëtar për lirimin e Sllobodan Millosheviqit, dhe shoqata "Liria".
Protestesit mbanin parulla me mbishkrimin "Lironi Sllobodanin, arrestoni Bushin".
XS
SM
MD
LG