Ndërlidhjet

AFGANISTAN


Luftëtarët e mbetur talibanë kanë marrë përsipër sulmin ndaj një patrulle rumune në jug të Afganistanit.
Si pasojë e këtij sulmi një ushtar rumun ka vdekur dhe një tjetër është plagosur.
Në të tjera zhvillime në Mazari - Sharif mbi 1000 studentë kanë protestuar kundër projekt-kushtetutës, duke e cilësuar atë si diskriminuese në raport me pakicat.
XS
SM
MD
LG