Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komandanti i trupave amerikane në Irak tha se forcat që e kundërshtojnë koalicionin ushtarak të prirë nga Shtetet e Bashkuara, nuk kanë më shumë se 5 mijë luftëtarë.
Gjenerali John Abizaid tha se përkundër numrit të vogël, ato forca kanë stërvitje të konsiderueshme, financim dhe pajisje.
XS
SM
MD
LG