Ndërlidhjet

LONDËR


Rusia e kritikoi ashpër vendimin e gjykatës britanike për mos ekstradimin e të dërguarit çeçen Akhmad Zakayev, i kërkuar nga Moska nën akuzat për terrorizëm, duke thënë se kjo mund t'i dëmtojë marrëdhëniet dypalëshe dhe luftën kundër terrorizmit.
Gjykatësi Timothy Workman tha se Rusia e kërkon ekstradimin për bindjet e tij politike, duke shtuar se Zakayev mund të torturohet nëse kthehet në Rusi.
XS
SM
MD
LG