Ndërlidhjet

KUFIRI IRAKO-IRANIAN


Kongresi i rebelëve kurdë për liri dhe demokraci në Kurdistan, ka bërë të ditur se nuk do të luftojnë për të fituar shkëputjen nga Turqia, por kanë kërkuar nga Ankaraja që të hapin dialogun.
Ky grup ndërroi dhe emrin në Kongresi Popullor Kurd, cfarë shënon dhe fundin e 15 viteve rebelim të armatosur kundër Turqisë.
XS
SM
MD
LG