Ndërlidhjet

PEKIN


Zyrtarët kinezë bëjnë të ditur se së paku 5 njerëz kanë humbur jetën dhe mbi 30 të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti në një provincë në jugperëndim të Kinës.
Në të tjera zhvillime në Kinë kanë gjetur vdekjen 48 minatorë si pasojë e një shpërthimi në një minierë në lindje të Kinës.
Vetëm këtë vit në incidente të ngjashme kanë humbur jetën 4620 minatorë.
XS
SM
MD
LG