Ndërlidhjet

BAZA AJRORE KADENA/JAPONI


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Ramsfeld tha se përshpejtimi i planit për vetëqeverisje në Irak nuk don të thotë se trupat amerikane së shpejti do tërhiqen prej atje.
Ramsfeld i bëri këto komente në ujdhesën japoneze Okinawa, ku i vizitoi trupat e Shteteve të Bashkuara dhe zhvilloi takime me zyrtarët lokalë japonezë.
Shumica e 47 mijë trupave amerikane në Japoni, janë të vendosura në bazën Kadena në Okinawa.
XS
SM
MD
LG