Ndërlidhjet

SAN NAZER/FRANCË


16 veta kanë vdekur, ndërsa rreth 30 janë lënduar në fatkeqësinë që ka ndodhur anijen më të madhe dhe më luksoze në botë "Mbretresha Meri – 2" në portin francez San Nazer.
Nga të lënduarit 9 janë në gjendje të rëndë.
Viktimat e kësaj fatkeqësie ishin në urën që lidhte anijen me portin. Tash për tash nuk dihen shkaqet e rrënimit të urës në lartësi prej 10 metrash.
XS
SM
MD
LG