Ndërlidhjet

PEKIN


Dy shpërthime të ndara shkaktuan vdekjen e 9 personave në qytetin kinez Beihai, të njohur për fabrikat e shumta të fishekzjarreve.
Shkaqet e shpërthimeve ende po hetohen.
Shpërthimet dhe zjarret kanë qenë shkaktare të qindra viktimave në industrinë kineze të fishekzjarreve.
XS
SM
MD
LG