Ndërlidhjet

VJENË


Ministreja e jashtme e Austrisë Benita Ferero-Valdner ka shprehur shqetësime rreth rezultatit të zgjedhjeve presidenciale në Serbi.
"Rezultatin dhe daljen e paktë të votuesve duhet shikuar si disfatë të qartë të forcave demokratike", ka thënë Ferero-Valdner.
Sipas saj, në Serbi tani është krijuar një gjendje e vështirë.
XS
SM
MD
LG