Ndërlidhjet

BAGDAD


Më shumë se 10 raketa janë shkrepur kundër dy hoteleve dhe ndërtesës së Ministrisë së Naftës në Bagdad.
Në një zhvillim tjetër, dy ushtarë amerikanë janë vrarë kur makina e tyre hasi në një minë, kurse një civil hungarez gjithashtu është qëlluar për vdekje nga forcat amerikane, pasi kishte refuzuar të ndalet në një postbllok të ushtrisë.
XS
SM
MD
LG