Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i shtetit e hoqi ndalimin e eksportit të armëve në Irak, kështu që Shtetet e Bashkuara do të mund ta pajisin ushtrinë dhe policinë e re të Irakut.
Ndalesa u vendos në vitin 1990 kur Iraku e sulmoi Kuvajtin fqinj.
XS
SM
MD
LG