Ndërlidhjet

TBILISI


Ministri i mbrojtjes i Gjeorgjisë, David Tevzadze ka thënë sot se trupat e tij nuk do ta përdorin forcën për ta zgjidhur krizën aktuale në këtë vend. Ministri Tevzadze ka thënë se kriza aktuale, të cilën ai e përshkruajti si "absurditet juridik", duhet të zgjidhet me konsultime politike. Mëtutje minsitri i mbrojtjes i Gjeogjisë ka thënë:
- Armata po u kushton kujdes të madh ngjarjeve dhe ne do ti kryejmë obligimet tona kushtetuese në rast se krijohet kaos dhe situata del nga kontrolli. Më duhet të them se gjatë kësaj periudhe ne nuk morëm ndonjë urdhër nga presidenti i Gjeorgjisë për ta përdorë forcën.
XS
SM
MD
LG