Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sipas një hulumtimi të opinionit të realizuar nga revista Time dhe rrjeti CNN, presidenti amerikan George Bush do të fitonte në zgjedhjet presidenciale kundër secilit kandidat demokrat, nëse zgjedhjet do të mbaheshin këto ditë. Sipas këtyre hulumtimeve George Bushi do të fitonte kundër kandidatit demokrat, Wesley Clark, ish komandant i Natos, me 49 kundër 42 përqind. Sipas këtyre rezultateve presidenti George Bush do të fitonte me diferencë edhe më të madhe edhe kundër kandidatëve të tjerë demokratë për president.
XS
SM
MD
LG