Ndërlidhjet

ZAGREB


Afro 7000 vend – votime janë mbyllur në orën 19 në mbarë Kroacinë, ku sot është votuar për përbërjen e re të Parlamentit të këtij vendi. Mendohet se më së tepërmi vota do të fitojnë partia Social demokrate e Ivica Raçanit, që është kryeministër aktual, dhe Bashkësia demokratike kroate e Ivo Sanadarit. Është paralajmëruar se në orën 21 e 30 minuta Komisioni shtetëror i zgjedhjeve do ti shpallë rezultatet e para paraprake.
XS
SM
MD
LG