Ndërlidhjet

MOSKË


Të paktën 32 persona e kanë humbur jetën dhe më shumë se 100 janë plagosur nga zjarri që shpërtheu në konviktin e studentëve të Universitetit Popullor në Moskë.
Në mesin e viktimave ka edhe studentë nga Kina, Bangladeshi, Vietnami dhe disa vende afrikane.
Kryebashkiaku i Moskës Yuri Luzhkov tha se zjarri mund të jetë shkaktuar nga mosfunksionimi i duhur i sistemit elektrik.
XS
SM
MD
LG