Ndërlidhjet

PRAGË


Miliona myslimanë në të gjithë botën kanë filluar festimet e Bajramit të Madh, në përfundim të muajit të shenjtë të Ramazanit.
Myftiu i Arabisë Saudite tha se besimtarët islamë duhet të bashkohen për të ndaluar ata që kërcënojnë fenë, sigurinë dhe burimet e tyre, duke pasur parasysh sulmet e fundit terroriste.
Ndërkaq me rastin e Bajramit, kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan tha:
"Dëshiroj nga Zoti, që vendi ynë të mund të festojë Bajramin, megjithëse ne po mbjmë zi për viktimat e sulmeve terroriste në Stamboll. Megjithatë ne duhet të gjejmë rrugën më të mirë të festojmë Bajramin, pavarësisht se cfarë ka ndodhur."
XS
SM
MD
LG