Ndërlidhjet

MADRID


Iraku po përballet me "probleme shumë serioze të sigurisë dhe jeta në Bagdat është më e keqe se gjatë kohës së presidentit të rrëzuar Sadam Husein", ka deklaruar ministrja e jashtme spanjolle, Ana Palacio.
Deklarata e shefes së diplomacisë spanjolle erdhi pas pohimeve të kryeministrit Aznar se "gabime janë bërë në Irak, për shkak se aleatët nuk patën një qasje adekuate të kompleksitetit të problemeve të pas luftës".
Megjithatë Aznar nuk ka shprehur keqardhje për pjesëmarrjen e Spanjës në koalicion.
XS
SM
MD
LG