Ndërlidhjet

RIAD


Në mesazhin e tij dërguar princit trashëgimtar të Arabisë Saudite, Abdullah Bin Abdul Aziz, me rastin e Bajramit, presidenti amerikan, George Bush u shpreh se "populli saudit dhe ai amerikan, të bashkuar në besimin e tyre të fuqishën në zotin, shpresojnë për paqe, për prosperitet dhe për liri në Lindjen e Mesme". Ky mesazh i presidentit Bush u publikua sot nga agjencia zyrtare e lajmeve e Arabisë Saudite.
XS
SM
MD
LG