Ndërlidhjet

BERLIN


Kryeministri i Serbisë Zoran Zhivkoviq ka deklaruar se perëndimi mban një pjesë të fajit për rritjen e nacionalizmit në Serbi, sepse nuk e ka mbështetur qeverinë e tij.
Perëndimi është fajtor shkaku i pozicionit të ngurtë që ka patur ndaj Serbisë lidhur me afrimin me Bashkimin Evropian dhe programin e NATO-s "Partneriteti për Paqe". ka thënë Zhivkoviq në një intervistë për gazetën gjermane Berliener Zeitung.
XS
SM
MD
LG